Bugun...Süsoy: “Menemen Belediyesi ve İZBAŞ arasında ki dava hususunda taraf değiliz.”

Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Süsoy, Menemen’de kurulacak olan ikinci serbest bölge ile ilgili olarak Menemen Belediyesi ile İzmir Serbest Bölgesi (İZBAŞ) arasında dava konusu olan süreç ile ilgili olarak Kamuoyu ve üyelerine yönelik bir açıklama yaptı. Süsoy, basında çıkan ihale süreci tamamlanmış ve Menemen Belediyesi ile İZBAŞ arasında dava konusu olmuş süreç hakkında taraf oldukları beyanında asla bulunmadıklarını söyledi.

facebook-paylas
Güncelleme: 25-06-2023 22:47:12 Tarih: 25-06-2023 22:36

Süsoy: “Menemen Belediyesi ve İZBAŞ arasında ki dava hususunda taraf değiliz.”


 

Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İzzet Süsoy  konuya dair yaptığı açıklama:

“Kamuoyunun ve Üyelerimizin Bilgisine

13/06/2023 tarihinde, Menemen Ticaret Odası yönetim kurulumuz ve Meclis başkanımız ile birlikte, yeni seçilen İZBAŞ yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyaretinde bulunulmuştur.

Bu ziyaret kapsamında, tarım alanları dışında kalacak, planlı, altyapısı tamamlanmış yeni sanayi bölgelerinin oluşturulması hususunda görüş alış verişinde bulunulmuştur.

Aynı zamanda bölgemizde resmi gazetede yayımlanarak oluşturulan ikinci serbest bölgenin, mevcut serbest bölgenin büyütülmesi ( İzmir Serbest Bölgesi ) şeklinde oluşturulmasının çok daha uygun olacağı dile getirilmiş, bunun artıları ve eksileri hakkında görüşlerimiz belirtilmiştir.

Lakin; basında çıkan ihale süreci tamamlanmış ve Menemen Belediyesi ile İZBAŞ arasında dava konusu olmuş süreç hakkında taraf olduğumuz beyanında asla bulunulmamıştır.

Yan yana iki serbest bölgenin, ihracat üssü olabilecek Menemen’imize sıkıntılar yaratacağı, yatırımların gecikmesine sebep olacağı, yeni altyapı yatırımları gerektireceği için sınırlı kaynaklarımızın rantabl kullanımını engelleyeceği hususları tarafımca belirtilmiştir.

Bir kez daha belirtmek isterim ki; söylemlerimin dışında, yargıya intikal etmiş olan Menemen Belediyesi ve İZBAŞ arasında ki dava hususunda tarafsızlığımızı beyan ederim. "
Kaynak: Çağrı Radyo Haber Merkezi
Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER STK'LAR Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI