Bugun...


Ulvi Tanrıverdi

facebook-paylas
ZORLA GÜZELLİK OLMAZ!
Tarih: 25-11-2021 23:08:00 Güncelleme: 25-11-2021 23:11:00


 

Öğüt vermek amaçlı belli bir deneyim dayalı olan, yüzyıllardan beri süregelen özlü sözlere "atasözü" denmektedir.

Çok eski dönemlerden ataların günümüze taşıdığı bu güzel sözlerin, birçok farklı amaca hizmet etmesiyle insanları doğru yola sevk etmektedir.

Ben de yazılarımda paragraf paragraf anlatacağım çoğu konuyu bir iki ata sözüyle kıssadan anlatmaya çalışırım.

Kıssadan hisseyi alanlar az olsa da bu yolu severim…

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarınki Menemen ziyaretini takip edeceğimden zorunlu PCR Testi için Menemen Devlet Hastanesine gitmiştim.

Dönüşte yolda telefonum çaldı, araba kullanırken telefonla konuşmam ama şehir içinde olduğum için bende de kaydı olmadığından açtım telefonu, karşıdaki kişi:.

“Ulvi abi belediyeden baskı yapıyorlar, yarınki Cumhuriyet Meydanı'ndaki Cumhurbaşkanı'nın mitingine her personel en az 4 kişi getirmek zorunda diyorlar getirmezlerse Pazartesi günü işten çıkarılacaklar. Abi bu konuya bi el at.”

Ben de böyle bir zorunluk dayatmayacaklarını, bu kadar akıl yoksunu olmayacaklarını tahmin ettiğimden: “Dert etme dedim bende senle gelirim bir iki de arkadaş buluruz seni kurtarırız en azından!” diyerek espiriyle yanaşarak sıcak bir iletişim sağlamaya çalıştım. Kim bu konuyu gündeme getirmiş dedim. Başkanın emriymiş dedi. Sonra belediye başkanı görevde değil başkan vekilidir diyerek Aydın Pehlivan’ı aradım durumu sordum: “Belediyeden bir müdür arkadaş işgüzarlık yapmış!” dedi.

Üzüntüsünü dile getirdi.

 

AK Patrti İlçe Teşkilatı’nın Genel Başkanları Recep Tayip Erdoğan’ı karşılamaları, yoğun halk kitlelerinin genel başkanlarını dinlemeleri için onların vereceği çaba, çalılşma elbetteki yadsınmaz.

Dünkü yazımda da belirttiğim gibi AK Parti Menemen İlçe Başkanlığı Genel Başkanlarını karşılamak için çalışırken Menemen belediyesi de A’dan Z’ye Cumhurbaşkanı'nı karşılamak için çalışıyor.

Menemen Belediye Başkanı olmadığı, onun yerine bu göreve meclisten seçilmiş Belediye Başkan Vekili de,  Cumhurbaşkanı’nın Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olması nedeniyle herkesin Cumhurbaşkanıdır.  Menemen Belediye Başkan Vekili’nin de Menemen’de herkesin Belediye Başkan Vekili olması gerekiyor.

Bugüne değin de bu anlamda Pehlivan, geniş kitleler tarafından tavrı ve tarzından dolayı sevildiği, belediye personelinden kendi partililerine yer açmak için emekçileri işinden etmediği gibi onların alamadıkları ikramiye ve maaaşlarının da tamamını ödemiş olmasıyla personel karşısında  epeyce de olumlu bir yol aldığı görülmesine karşın böyle bir konuda adının geçmesi çok üzücü bir durum.

Bu tür baskı ve sonucunda emekçilere zulme dayanacak yaptırımları bırakın, belediyede görevli herkesin bunları çağrıştıracak söylemlerden bile kaçınması gerekir diye düşünüyorum.

Ben kendimi solda konumlandırmış bir insan olarak Cumhurbaşkanlığı Seçimi'nde Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermedim ama “Tıpış Tıpış” da gidip oy vereceksiniz diyen buyruğa boyun eğmedim.

Hiçbir insana zorla beğenmediği bir şeyi ,beğendirmek mümkün değildir.

Bir insanın kişiliği değişmez ve her zaman belli farklı ilgi alanları vardır.

Siyasette bunlardan başlıcalarıdır.

O yüzden zorlama ile herhangi bir durumu sevdirmek mümkün değildir.

 

Yapaylıklarla üstlerine yaranma çabası içinde olanlar, çıkar derdine düşenler  kendi davalarına zarar verenlerdir diye düşünürüm hep…

Menemen’de de son gelişme Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Menemen’i ziyaretine gölge düşürmüştür.

Bırakın gelmeyen işçilerin işten atılmasını, buna neden olanların sorgulanması ve ayıklanması yönetimin önceliği olmalıdır.

Çünkü ataların dediği gibi:

“Zorla Güzellik Olmaz!”

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI