Bugun...


Ulvi Tanrıverdi

facebook-paylas
CHP’de Kemaller bitmiyor; “Bay Kemal” gitti, “Bizim Kemal” geldi! BİZİM KEMAL’İN BASIN-YAYIN YÖNETİCİLERİ İLE SİFTAH KAHVALTISI..!
Tarih: 18-11-2023 18:09:00 Güncelleme: 18-11-2023 22:09:00


 

 

Aday Adayı varsılığını elinde bulunduran CHP Menemen İlçe Örgütünde “Bizim Kemal” sloganıyla  Menemen Belediye Başkanlığı CHP Aday Adaylığı çalışmalarını yürüten Mustafa Kemal Sönmez, bir yıldan beri parti içerisinde Ankara merkezli çalışmalarını sürdürürken son bir iki aydır Menemen’de de bir seçim ofisi oluşturarak CHP’li gençlerden oluşan bir ekiple Aday Adaylık çalışmalarına ağırlık verdi.

CHP’nin 4-5 Kasım tarihlerinde yaptığı kurultay öncesi genel kanı partinin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile devam edeceği Parti Meclisi ve MYK’da bir takım değişimler olacağı varsayılıyordu. Fakat Kurultay Delegeleri, Cumhurbaşkanlığı seçim sonrası “Değişim”in önderliğini yapan Ekrem İmamoğlu ve Değişim Hareketi içerisinde Genel Başkan Adayı olarak yola çıkan Özgür Özel’den yana tavır koyunca, sürpriz oldu ve delege oylarıyla yani seçimle CHP’de Genel Başkan değiştirildi.

 

 

Kurultay öncesi de, belediye başkan aday adayı olacaklar genel merkezde Kemal Kılıçdaroğlu ile çekilmiş bir fotoğraf karesinin önemine inanarak yarış içerisindeydiler.

“Bizim Kemal” o konuda da adaşı Genle Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu ile çekildiği ve yayımladığı fotoğraflarda fark yaratıp samimi sohbet tazındaki fotoğraf kareleri ile öne çıkmıştı.

Kurultayda değişimciler ipi göğüsleyince daha önce Kılıçdaroğlu ile verilen pozlar aday adayı olacaklar için artı değil eksi olarak görülmeye başlandı.

 

 

O konuda da “Bizim Kemal” hazırlıklıydı, bu kez daha kurultayın ikinci günü sabah saatlerinde  sosyal medya hesabından Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Özgür Özel ile bir araç içerisindeki fotoğraf karesini 5 Kasım 2023 Pazar günü saat: 10.01’de paylaşarak başarı dileklerini sundu: “Partimizin 38. Olağan Kurultayında genel başkanlığa seçilen Sn. Özgür ÖZEL başkanımızı tebrik eder, çıktığı yolda başarılar dilerim. Yolumuz açık olsun.” diyerek fotoğraf konusunda diğer aday adayı olacaklar içinde adı geçen arkadaşlarının önüne geçti.

2019 yılı Mahalli İdareler Seçimlerinde Serdar Aksoy’a CHP Genel Merkezinde rehberlik eden seçim sonrası da Basın Yayın Danışmanı olarak Menemen Belediyesinde görev alan Gazeteci Haydar Koçak bu kez de “Bizim kemal”in  basın danışmanı…

 

 

Koçak’ın düzenlediği ve organize ettiği İzmir Basın yayın Kuruluşları ile “Bizim Kemal”i bir araya getirecek kahvaltı tanışma, söyleşi programını 18 Kasım 2023 Cumartesi günü Seyrek’te bir Kafede yaşama geçirdiler.

 

 

Ben de davetliydim İzmir Basınından arkadaşların geleceğini biliyordum fakat biraz yorgunluk ve kırgınlık nedeniyle kalkamamıştım. “Bizim Kemal” telefonla arayıp: “Ulvi ağabey bekliyoruz mutlaka” deyince dedim kırmak olmaz, İzmir Basın Yayıncıları orada Menemenden katılım yok diye kimsenin aklına bir şey gelmesin, ya da ben neden olmayayım öyle bir düşünceye diye apar topar kalkıp yola düştüm. Gelen Gazeteci Arkadaşlarıma tek tek hoşgeldiniz diyerek ellerini sıktım. İzmir’de bu kadar Gazeteci Arkadaşım olduğunu inanın bilmiyordum. Bir hayli kalabalıkmışız!

 

 

Tanıdığım gelmeyenleri de katarsak tam kadro hazır olsaydılar o kafede almayacakmış..!

Sağ olsun “Bizim Kemal” : “Ulvi Ağabey gelecek, babamın arkadaşıdır, aman ona yer ayrılım" diye tembih etti mi etmedi mi?(!) bilemiyorum ama sağ olsunlar bana da yer ayırmışlar.

Masada bir kuş sütü eksik desem abartı olmaz.

Dişlerim olasydı bir daha böyle bir kahvaltı fırsatı ele geçmez diye tıka basa karnımı duyurur muydum?(!) Yaşamadan bir şey söyleyemeyeceğim.

Hatta bir ara: "Acaba yemesem mi ?"diye düşünmedim dersem yalan da olmaz.

Çünkü sonuçta adaylar açıklanıncaya değin ara sıra olsa da bir şeyler yazacağımız olacak. Aday olursa seçim sonuçları açıklanıncaya değin yazacaklarımız olacak.

Ya bir de seçilirse beş yıl yaz çiz işin yoksa; bir de eleştirdin mi?

İşte o zmaan işe bak; "yediğin içtiğin zhir zıkkım olusun!" derler mi? Acaba diye sabahlara kadar uyuma yazdıklarından sonra!..

Şaka bir yana, 1989 Yılında Ordudan emekli olup Menemen’e geldiğimden beri hiç ilçe başkanı, belediye başkanı olmayı aklımdan geçirmedim.

Hep Gazetecilik yapmaya çalıştım ama onu da kimseye beğendiremedim…

Şimdi adına Kütüphane yapılan Rahmetli İlhami Gürsoy’un yolsuzluk haberlerini yaptığımda beni “Deli”likle suçlamış, yaptığım haberleri Deli Saçması olarak ilan etmişti Menemen Halkına. Fakat yaptığım haberler ve suç duyurularım sonrası tutuklanıp Buca Cezaevine gidip yatıp çıktıktan sonraki ilk karşılaşmamızda: “Kardeşim sen görevini yaptın, ben çevremdeki açları duyuramadım..!” demişti rahmetli…

Serdar Aksoy da  hakında yaptığım yolsuzluk, usulsüzlük, zimmet haberleri sonrasında Gürsoy’un bana verdiği sıfatı değiştirerek “Çakma Gazeteci!” olarak ilan etmişti beni Menemen Halkına…

Dilerim ki bu dönem seçilecek belediye başkan aday adayları partilerce titizlikle ya da ön seçimlerle yöre halkının yakından bildiği insanlar seçilir de verdiğim örneklerdeki anlamsızlıklar yaşanmaz. Biz de katıldığımız bu toplantılarda ki ikram edilen kahvaltıları ağız tadıyla yeriz, kursağımıza takılmaz sonra olacakları düşündükçe!..

 

 

Gelelim şimdi “Bizim Kemal”e…

Bizim diyorum, Menemende yaşayan bir çok insan bizim insanımız, kimi yoldaşımız, kimi arkadaşımız, kimi dostumuz, kimi yeğenimiz, kimi kan ve evlilik yoluyla akrabamız.

“Bizim Kemal” de arkadaşımın oğlu ama kendisi siyaseten kendine “Bizim Kemal” sloganını uygun bulmuş diye sürekli o sloganla kendini anıyorum. Yoksa Arkadaşımın oğlu olur benim de yeğenim diyerek “Biz”leştirmiyorum.

Burada tekrar ama Deli ama Çakma Gazeteci, nasıl kabul ederseniz edin Gazeteci Ulvi olarak hem CHP Aday Adayları hem de diğer partilerin Adaylarına aynı uzaklıktayım.

Bunun altını çizerek belirtiyorum, beni tanıyanlar tanır, tanımayanlara da buradan belirterek beni bu anlamda tanımalarını diliyorum.

Radyoyu ve Televizyonu kurduğum 1992 yılından beri Gazeteleri yayımlamaya başladığım 1993 tarihinden beri de  Menemende Seçim Dönemlerinde parayla anket yapmadık, kimsenin aleyhine ya da lehine algı yaratmadık, radyo tv programlarından, gazete röportajlarından kimseden para talep etmedik. Şimdi de etmeyeceğiz.

Herkese de yer vereceğiz.

“Bizim Kemal”e de bu anlamda yayın kuruluşumuzda ve gazetemizde aday adaylık başvurularını yaptıktan sonra yer vereceğiz…

Bugünkü kahvaltı söyleşisinde CHP Menemen Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Kemal Sönmez çok kısa ve öz konuştu daha çok soru yanıt şeklinde iletişim kurmayı yeğledi.

Sönmez kendi ile ilgili anlatıkları şunlardı:

 • Ben (1980), babam, dedem Menemen’de doğduk Menemen’de büyüdük Menemen’de çalışıyoruz.
 • İlk, Orta, lise eğitimimi Menemen’de aldım. Üniversite Eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladıktan sonra, aynı üniversitede “Tarım Teknolojileri” bölümünde sürdürüyorum.
 • Aile olarak Tarım ve Hayvancılık alanında çalışıyoruz. Kendi ürünlerimizi son tüketicilere uluştırdığımız restaurantımız var.
 • Belediye iki dönem görev yaptım, belediyeciğili bu anlamda iyi bilirim. Menemen ve bağlı eski belde ve köylerini şimdiki semtlerini rögar rögar bilirim.
 • Belediyenin kurumsal olarak yapması gereken işler için projelere gerek olmadığını düşünüyorum, onlar zaten görevliler aracılığı ile yapılması gereken görevler. (Su, imar, ulaşım, kanalizasyon,çevre, kentsel alt yapı, temizlik katı atık, itfaiye, zabıta, acil yardım, kurtarma ve ambulans, defin ve mezarlık işleri)
 • Ben insanların huzur içerisinde yaşayacağı, yüzlerinin güleceği bir belediyecilik için çalışmalarımı sürdürüyorum projelerimi de ona göre gerçekleştireceğim.  Şu anda bu bağlamda projelerimiz hazır ama şu an aday olma yolundayım aday olduğumda projelerle ilgili detaylı bilgilendirme yapacağım.
 • Belediye olarak kötü bir dönem geçirdik, kötü derken sadce bizim 2019 da kazandığımız seçim sonrası olan dönemi kastetmiyorum, ondan sonraki yani bugünkü yönetim de dahil kötü bir dönem geçiriyoruz.
 • Menemen Belediyesinin gelirleri çok fazla değil Bir Milyarı bütçe geçmemeli, personel sayısını da bilmiyoruz ama bugün için Seyrek Villakente bulunan arsalar satıldı onların paraları ile belediye işleri yapılıyor, bazı projelerde yaşama geçiyor, Menemen’e yapılan hizmetlerin karşısında değiliz. Battı çıktı yapıyorlar keşke kara yollarına yaptırılabilseydi şimdi arsaların parasından yaptırıyorlar.
 • Vekil Başkan Aydın Bey benim Ağabeyi dediğim bir insandır. Ancak yanlış yapıyorlar. Amaç şu olmalı; biz neleri eksik yapmışız? Menemen’e hizmeti nasıl getiririz olmalı.
 • Menemen’de yaşayan insanların başka sıkıntıları da var. Kafasını bir çatı altına sokamayan insanlar da var. Satılan arsaların paralarıyla Bin beş yüz konutta yapılabilirdi. Sosyal proje alanları da yaratılabilinirdi.
 • Ben belediyede çalıştığımdan biliyorum hakkıyla çalışan insanlara bir şey yapmayacağız, onlar çalışarak benim dönemimde emekli olabilecekler. Ama bir masada yapılacak bir kişilik iş varsa o masada beş altı kişi varsa orada da gereğini yapacağız.
 • İnsanları işlerinden etmeyeceğiz farklı alanlarda istihdam yolları buklacağız. Menemende Organize sanayi bölgelerimiz var, oralara gidip ihtiyaçları olduğunda bizden istedikleri özellikte personel istemelerini sağlıyacağım ve böylece belediye dışında istihdam alanları yaratacağım.
 • Ben çiftçilik ve hayvancılık işiyle uğraştığımı söyledim. Bu konuda da Menemen’e katma değer sağlayan çalışmalarımız olacak.

 

 

 “Bizim Kemal” kahvaltı sonrası İzmir Can Radyo’da geçtiğimiz dönem Menemen Belediyesinde “Basın Danışmanı” olarak çalışan Doğan Beyzagül’ün programına konuk olarak katıldı.

 

 

Programda Beyazgül: “Bizim Kemal”in “Aday Adayı” değil, “Aday” gibi çalıştığını ve Menemen’de yaptığı görüşmeler sonunda halk nezdinde bir hayli karşılığı olduna dair sözler etti.

Program link:

https://www.facebook.com/canradyo/videos/1257449211758166

 

 

 

 

 

 

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
HAVA DURUMU
PUAN DURUMU
Takım O G M B A Y P AV
1 Fenerbahçe 12 10 1 1 31 8 31 +23
2 Galatasaray 12 10 1 1 22 8 31 +14
3 Adana Demirspor 12 6 2 4 23 12 22 +11
4 Trabzonspor 12 7 4 1 21 14 22 +7
5 Beşiktaş 12 7 4 1 18 14 22 +4
6 Kayserispor 12 6 2 4 17 13 22 +4
7 Antalyaspor 12 5 4 3 17 13 18 +4
8 Kasımpaşa 12 5 4 3 21 23 18 -2
9 Hatayspor 12 4 3 5 20 16 17 +4
10 Çaykur Rizespor 12 5 5 2 11 17 17 -6
11 Gaziantep FK 12 5 7 0 12 17 15 -5
12 Fatih Karagümrük 12 3 4 5 13 10 14 +3
13 Sivasspor 12 3 4 5 13 17 14 -4
14 MKE Ankaragücü 12 3 5 4 18 19 13 -1
15 Pendikspor 12 3 5 4 15 25 13 -10
16 Konyaspor 12 2 6 4 11 18 10 -7
17 Alanyaspor 12 2 6 4 9 17 10 -8
18 Başakşehir FK 12 2 7 3 8 16 9 -8
19 Samsunspor 12 2 8 2 9 19 8 -10
20 İstanbulspor 12 1 9 2 9 22 5 -13
Takım O G M B A Y P AV
1 Eyüpspor 12 10 2 0 33 9 30 +24
2 Kocaelispor 12 8 2 2 20 12 26 +8
3 Bandırmaspor 12 7 1 4 17 6 25 +11
4 Gençlerbirliği 12 6 2 4 16 12 22 +4
5 Bodrumspor 12 6 3 3 16 10 21 +6
6 Göztepe 12 6 4 2 13 8 20 +5
7 Sakaryaspor 12 5 3 4 14 12 19 +2
8 Keçiörengücü 12 5 4 3 11 11 18 0
9 Erzurumspor FK 12 4 4 4 12 9 16 +3
10 Çorum FK 12 4 6 2 17 16 14 +1
11 Manisa FK 12 3 4 5 14 13 14 +1
12 Boluspor 12 3 5 4 9 13 13 -4
13 Adanaspor 12 4 8 0 11 18 12 -7
14 Ümraniyespor 12 3 6 3 10 17 12 -7
15 Şanlıurfaspor 12 2 5 5 8 15 11 -7
16 Tuzlaspor 12 3 7 2 11 22 11 -11
17 Giresunspor 12 2 7 3 8 16 9 -8
18 Altay 12 1 9 2 7 28 5 -21
Takım O G M B A Y P AV
1 Esenler Erokspor 12 10 2 0 25 7 30 +18
2 Van Spor FK 12 9 2 1 15 11 28 +4
3 Ankaraspor 13 7 2 4 16 8 25 +8
4 1461 Trabzon FK 12 7 2 3 20 7 24 +13
5 Bucaspor 1928 12 6 1 5 17 7 23 +10
6 Yeni Mersin İdman Yurdu 12 6 2 4 18 11 22 +7
7 Ankara Demirspor 12 7 4 1 17 11 22 +6
8 Nazilli Belediyespor 13 7 5 1 18 17 22 +1
9 Diyarbekir Spor 12 4 4 4 9 11 16 -2
10 Karacabey Belediye Spor 13 3 6 4 9 10 13 -1
11 Beyoğlu Yeniçarşıspor 12 4 7 1 11 15 13 -4
12 Hes İlaç Afyonspor 12 3 5 4 6 10 13 -4
13 Kırklarelispor 13 3 6 4 9 18 13 -9
14 Bursaspor 12 3 6 3 9 18 12 -9
15 Altınordu 12 2 5 5 15 14 11 +1
16 Zonguldak Kömürspor 12 2 7 3 9 16 9 -7
17 Serik Belediyespor 13 2 8 3 5 13 9 -8
18 Adıyaman FK 12 2 7 3 7 17 9 -10
19 Kırşehir Futbol SK 13 2 8 3 10 24 9 -14
Takım O G M B A Y P AV
1 Aliağa Futbol A.Ş. 10 8 0 2 20 4 26 +16
2 Kepezspor FAŞ 9 6 1 2 15 6 20 +9
3 Ayvalıkgücü Belediyespor 9 5 1 3 9 4 18 +5
4 52 Orduspor FK 10 4 3 3 11 11 15 0
5 K.Çekmece Sinopspor 10 3 2 5 12 8 14 +4
6 Kırıkkalegücü FK 9 4 4 1 9 9 13 0
7 İnegöl Kafkas GK 9 4 4 1 9 11 13 -2
8 Edirnespor 9 3 3 3 11 7 12 +4
9 Talasgücü Belediyespor 10 4 6 0 13 17 12 -4
10 Mardin 1969 Spor 9 3 4 2 11 9 11 +2
11 Gümüşhanespor 10 2 3 5 7 10 11 -3
12 Artvin Hopaspor 9 2 4 3 9 8 9 +1
13 Malatya Arguvanspor 9 2 4 3 5 7 9 -2
14 Tarsus İdman Yurdu 9 1 6 2 5 20 5 -15
15 Karabük İdmanyurdu Spor 9 1 7 1 5 20 4 -15
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 25/11/2023 İstanbulspor vs Hatayspor
 25/11/2023 Gaziantep FK vs MKE Ankaragücü
 25/11/2023 Konyaspor vs Kasımpaşa
 25/11/2023 Galatasaray vs Alanyaspor
 26/11/2023 Kayserispor vs Adana Demirspor
 26/11/2023 Antalyaspor vs Çaykur Rizespor
 26/11/2023 Samsunspor vs Beşiktaş
 26/11/2023 Fenerbahçe vs Fatih Karagümrük
 27/11/2023 Başakşehir FK vs Pendikspor
 27/11/2023 Sivasspor vs Trabzonspor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 24/11/2023 Sakaryaspor vs Erzurumspor FK
 25/11/2023 Bandırmaspor vs Şanlıurfaspor
 25/11/2023 Bodrum FK vs Adanaspor
 25/11/2023 Ümraniyespor vs Boluspor
 25/11/2023 Giresunspor vs Kocaelispor
 26/11/2023 Çorum FK vs Altay
 26/11/2023 Eyüpspor vs Manisa FK
 26/11/2023 Göztepe vs Tuzlaspor
 27/11/2023 Gençlerbirliği vs Keçiörengücü
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 18/11/2023 Ankaraspor vs Van Spor FK
 18/11/2023 Altınordu vs Hes İlaç Afyonspor
 18/11/2023 Bursaspor vs Zonguldak Kömürspor
 18/11/2023 Karacabey Belediye Spor vs Yeni Mersin İdman Yurdu
 18/11/2023 Nazilli Belediyespor vs Diyarbekir Spor
 19/11/2023 Adıyaman FK vs Kırşehir Futbol SK
 19/11/2023 Ankara Demirspor vs 1461 Trabzon FK
 19/11/2023 Beyoğlu Yeniçarşıspor vs Esenler Erokspor
 19/11/2023 Bucaspor 1928 vs Kırklarelispor
Tarih Ev Sahibi Sonuç Konuk Takım
 18/11/2023 İnegöl Kafkas GK vs K.Çekmece Sinopspor
 19/11/2023 Aliağa Futbol A.Ş. vs Mardin 1969 Spor
 19/11/2023 Edirnespor vs Artvin Hopaspor
 19/11/2023 Gümüşhanespor vs Ayvalıkgücü Belediyespor
 19/11/2023 Karabük İdmanyurdu Spor vs 52 Orduspor FK
 19/11/2023 Kepezspor FAŞ vs Malatya Arguvanspor
 19/11/2023 Kırıkkalegücü FK vs Tarsus İdman Yurdu
resmi ilanlar
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


NAMAZ VAKİTLERİ
GÜNLÜK BURÇ
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI